Blog

Jak przygotować się do majówki?

Macie ochotę na ekologiczną majówkę i zastanawiacie się co zabrać ze sobą na taki wyjazd? Przeczytajcie nasz poradnik, który z pewnością pomoże dobrze się przygotować.


Przeczytaj więcej

Minimalizm drogą do harmonii

 

Jeszcze stosunkowo niedawno przedmioty były wyjątkowe, wykonywane ręcznie, ubrania szyte na miarę, jeśli coś się zepsuło, było naprawiane z wielką troskliwością. A później nastąpiła rewolucja przemysłowa, coraz więcej rzeczy zaczęło powstawać masowo, następnie w sklepach zaczęły pojawiać się ubrania w konkretnych rozmiarach, w których większość przeciętnych osób się zmieści, przynajmniej „mniej więcej”, meble dla przeciętych ludzi już nie były małymi dziełami sztuki, tylko zwykłymi masowo tworzonymi przedmiotami. Jeszcze później sytuacja zaczęła się pogarszać, zachodni rynek zaczęły zalewać rzeczy podłej jakości, wykonywane (najczęściej w haniebnych warunkach) w biedniejszych krajach, ze słabych materiałów i wszystkie wyglądające tak samo, byle jak. Ludzie się tym zachłysnęli, za niewielkie pieniądze można było kupić dużo wszystkiego. Zamiast jednej porządnej koszuli - pięć tańszych. W naszym kraju sytuacja była jeszcze na tyle specyficzna, że uderzyła nam do głowy sklepowa obfitość w wyniku poprzedniego wieloletniego niedostatku.

 


Przeczytaj więcej

Ekologiczne świąteczne porządki

Zazwyczaj swoją przygodę z ekologicznymi produktami zaczynamy od jedzenia, powoli lub radykalnie wymieniamy zawartość lodówek,  szafek i spiżarek. Dopiero po jakimś czasie dociera do nas, że warto pójść dalej, rozpocząć naturalną pielęgnację, zacząć używać zdrowych środków czyszczących. Niektórym wciąż wydaje się, że to czym sprzątamy nasz dom nie ma żadnego znaczenia, tymczasem musimy mieć świadomość, że detergenty mogą zawierać substancje silnie toksyczne i alergizujące.


Przeczytaj więcej
    pixel