Blog

Moc roślin strączkowych

Moc roślin strączkowych

Jeśli odwiedzaliście kiedyś wegańską grupę na Facebooku lub inne miejsce,  w którym spotkać można wielu wegan, z pewnością wiecie, że „wszystko można zrobić z fasoli”. Prawda jest taka, że strączki są naprawdę wielozadaniowe, a przy tym to znakomite źródło białka, błonnika, witamin i składników mineralnych. Do tego nie zawierają tłuszczów nasyconych, które są zmorą dzisiejszych czasów. Między innymi dzięki popularności diety roślinnej stają się coraz częściej obecne na naszych talerzach. To wspaniale! Te rośliny mają w sobie wielką moc i, wbrew temu co się niektórym wydaje, mogą towarzyszyć nam już od wczesnego dzieciństwa.


Przeczytaj więcej

Projekt regeneracja: jak zadbać o siebie na wiosnę

Projekt regeneracja: jak zadbać o siebie na wiosnę
Zima to niezwykle trudny czas dla organizmu z wielu powodów, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Skóra, szczególnie twarzy i dłoni, oraz włosy bardzo dotkliwie odczuwają te chłodne dni, a później wymagają pewnego nakładu pracy, żeby wrócić do dobrej kondycji. Jeśli tego nie zaniedbamy, będziemy mogli cieszyć się pięknym, świeżym wyglądem w słoneczne wiosenne dni i odrodzić się razem z przyrodą.
Przeczytaj więcej

Mrożone warzywa i owoce – wygodny produkt, czy bogate źródło witamin?

Mrożone warzywa i owoce – wygodny produkt, czy bogate źródło witamin?

Wiemy, że warzywa i owoce powinny stanowić podstawę diety. Co jednak zrobić, kiedy na półkach sklepowych nie jest już tak pięknie i kolorowo? Albo kiedy nie mamy zbyt wiele czasu na przetwarzanie, obieranie, krojenie? Wydaje się, że świetnym sposobem na to są mrożonki, dzięki którym możemy mieć w domu porcję witamin i składników mineralnych, bez względu na porę roku, a ich przygotowanie nie zajmie wiele czasu. Niektórzy jednak zastanawiają się: czy mrożone warzywa są zdrowe? Czy nie lepiej nie jeść zimą owoców, niż korzystać z mrożonek? Spróbujemy na to odpowiedzieć.


Przeczytaj więcej

Nowa Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży

Nowa Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży
Czy wiecie, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie? Między innymi niepokojące sygnały z tym związane spowodowały powstanie nowej „piramidy odżywiania” dla dzieci, która tym razem otrzymała nazwę: „PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ dla dzieci i młodzieży”. Dlaczego właśnie tak? Podkreślona została rola sportu, który jest niezbędny do właściwego rozwoju dzieci. W omówieniu zwrócono też uwagę na regularność posiłków, odpowiednie nawodnienie oraz niepożądaną obecność cukru i soli w diecie dzieci. Warto przyjrzeć się całej piramidzie, może to bardzo pomóc we właściwym wspieraniu dzieci w ich rozwoju.
Przeczytaj więcej
    pixel