Czy konwencjonalne farby do włosów są bezpieczne?

2017-02-15
Konwencjonalne farby do włosów są niebezpieczne

Żyjemy w czasach coraz większej świadomości ekologicznej, dotyka to nie tylko sfery żywności, ale też kosmetyków. Naturalną koleją rzeczy jest więc poszukiwanie alternatyw dla farb do włosów, które mogą zawierać bardzo szkodliwe składniki, stając się zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia (ze względu na możliwe działanie karcerogenne). Do najbardziej niebezpiecznych substancji należą między innymi: fenylendiamin (PDA), resorcin, TDA czy parafenylenodiamina (PPD). Konwencjonalne farby do włosów moją powodować szereg negatywnych skutków począwszy od silnych reakcji alergicznych poprzez osłabienie narządów takich jak nerki i wątroba aż do zwiększenia ryzyka wystąpienia raka oraz trwałych zmian w kodzie genetycznym. Chemikalia wnikają w głąb skóry i utrzymują się w niej bardzo długo, mogąc dodatkowo wchodzić w reakcje z zanieczyszczeniami np. dymem papierosowym, tworząc w ten sposób bardzo niebezpieczne dla zdrowia związki. W tej sytuacji poszukiwania takich środków, które nie będę negatywnie wpływać na zdrowie jest wyborem oczywistym. Jest to bardzo istotne, ponieważ w naszym kręgu kulturowym farbowanie włosów jest obecnie czymś zupełnie naturalnym, dla wielu osób nawet zabiegiem oczywistym, jak makijaż czy manicure, z którego nie wyobrażają sobie rezygnować.

Zalety farb Herbatint Z myślą o takich właśnie osobach: świadomych, a jednocześnie nie mających ochoty rezygnować z rzeczy dla siebie ważnych powstały naturalne farby do włosów Herbatint, które nie tylko nie wpływają w żaden negatywny sposób na nasze zdrowie, ale również nie niszczą struktury włosa, dzięki czemu włosy stają się miękkie i błyszczące. Formuła Herbatint opiera się na organicznych ekstraktach ziołowych i proteinach, dzięki którym barwnik łagodnie wnika w strukturę włosa.

Farby Herbatint nie zawierają:
* amoniaku
* alkoholu
* rezorcyny
* parabenów
* glutenu
* substancji zapachowych i jednocześnie nie posiadają nieprzyjemnej woni 

  Pomimo tak delikatnej formuły zapewniają pokrycie siwych włosów i uzyskanie pięknego naturalnego koloru, a dzięki naturalnym właściwościom wyciągów ziołowych chronią wrażliwą strukturę włosa, odżywiają i pielęgnują, ponadto są  łatwe do zastosowania i nie drażnią zapachem.  

Rodzaje farb Herbatint

Trwałe farby do włosów Herbatint występują w 36 kolorach:
·         Seria naturalna: czarny, brązowy, ciemny kasztan, kasztan, jasny kasztan, ciemny blond, blond, jasny blond, miodowy blond, platynowy blond


·         Seria złota: złoty kasztan, jasny złoty kasztan, ciemny złoty blond, złoty blond, jasny złoty blond  ·         Seria miedziana: miedziany kasztan, jasny miedziany kasztan, miedziany blond, jasny miedziany blond·         Seria mahoniowa: mahoniowy kasztan, jasny mahoniowy kasztan, mahoniowy blond·         Seria popielata: jasny popielaty kasztan, popielaty kasztan, ciemny popielaty blond·         Seria modny błysk: czerwień henny, purpurowa czerwień, śliwkowy·         Seria miedziano-złota: miedziany złoty blond, jasny miedziany złoty blond 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel