Dzień Chłopaka tradycyjnie i oryginalnie - pomysły na prezenty

2018-09-24
Dzień Chłopaka tradycyjnie i oryginalnie - pomysły na prezenty

Dzień Chłopaka to młode święto, nie ma długiej tradycji, ale przez sporą grupę osób jest przyjmowane bardzo entuzjastycznie. Być może z tej prostej przyczyny, że wcześniej brakowało okazji, żeby docenić młodych mężczyzn. Jest wiele sposobów na to jak można uczcić ten miły dzień. Jeśli brakuje Wam pomysłów - zapraszamy do lektury!   


Przez żołądek do serca 

Jest naprawdę mało ludzi, na których nie robią wrażenia różnego rodzaju smakołyki. Właśnie dlatego upominek w formie łakoci to prawie zawsze dobry pomysł, a już na pewno, kiedy znamy dobrze upodobania obdarowywanego. Wtedy z łatwością można trafić w dziesiątkę. Dla jednego źródłem doskonałego humoru będzie dobrej jakości czekolada, inny ucieszy się z wielkiej paczki żelek, jeszcze inny zachwyci się eleganckimi belgijskimi czekoladkami. A może wręczymy… samochód, pad do konsoli, albo smartfon z czekolady? Jeśli chcemy kogoś zaskoczyć, to na pewno świetna propozycja. Dla wyjątkowych łasuchów można przygotować koszyk pełen smakołyków lub taki ze zdrową żywnością. Najlepszym pomysłem jest oczywiście własnoręczne wykonanie ciasteczek, pralin, czekoladek czy też ciekawych „kulek mocy”. Zwłaszcza, jeśli mamy umiejętności kulinarne i ciekawe akcesoria do upiększania, wtedy taki prezent ma szansę stać się prawdziwym dziełem sztuki. 
A może coś z zupełnie innego bieguna? Jeśli wiemy, że obdarowany lubi gotować, można pokusić się o ciekawe produkty takie jak przyprawy z różnych stron świata, wyszukane składniki do egzotycznych potraw lub cokolwiek, czego nie próbuje się na co dzień. 
Również dobra kawa lub wyjątkowa herbata np. na dobry nastrój, rozgrzewająca, pobudzająca mogą być świetnym pomysłem. W tej kategorii polecamy również yerba mate, a nawet pełne zestawy do picia naparu z tej niezwykłej rośliny.     


Drobne upominki 

Czasami trzeba naprawdę niewiele, żeby sprawić komuś radość. Drobny upominek może przywołać uśmiech na twarz, a przede wszystkim pokazać komuś, że o nim pamiętamy. 
Skarpetki – skarpetki jako prezent były do niedawna tematem żartów, jednak od tamtej pory wiele się zmieniło. Skarpetki przestały być nudne! Jest przynajmniej kilka firm, które tworzą produkty zupełnie inne, niż wszystkie, a moda zachęca do eksponowania tej części garderoby. Najlepszą stroną tego prezentu jest to, że można go dobrać w zależności od zainteresowań. Muzyka? Książki? Nowoczesne wzory? Można przebierać do woli.   
Kosmetyki – wielu mężczyzn, szczególnie tych młodych, nie zwraca większej uwagi na jakość używanych kosmetyków, warto więc wykorzystywać takie okazje, żeby „nakierować ich na odpowiednie tory”. Zdrowe, dobrej jakości ekologiczne kosmetyki są upominkiem nie tylko czysto praktycznym. Pięknie pachnący produkt może też przyczynić się do poprawy samopoczucia i wzrostu pewności siebie.   
Śmieszne gadżety – jeśli mamy pewność, że taki prezent trafi w gust tego, któremu chcemy sprawić przyjemność, warto poświęcić chwilę na przejrzenie ciekawych propozycji. Pamiętajcie, że większość mężczyzn to gadżeciarze! 
Układanka logiczna dla dorosłych – dla każdego, kto lubi gimnastykę umysłu. Może to być bardzo relaksujące i satysfakcjonujące zajęcie, które pomaga oderwać się od rzeczywistości, ale nie powoduje wyrzutów sumienia z powodu marnowania czasu. 
Książka – jeśli mamy pewność, że nasz bliski lubi czytać, książka będzie zawsze doskonałym pomysłem. Nie bez powodu każdy miłośnik czytania przyzna, że to najlepszy przyjaciel człowieka. 
Gry planszowe – cieszą się niesłabnącą popularnością. To nie tylko sposób na świetną rozrywkę, ale też mobilizacja do spędzania czasu z przyjaciółmi nie tylko w świecie wirtualnym. 
Wykonany przez nas rysunek np. karykatura – to propozycja dla osób obdarzonych talentem. Fantastyczny prezent, który zachwyci i zaskoczy. Do tego można dołączyć ciekawą oprawę.     


Zainwestuj w przeżycia 

Od jakiegoś czasu bardzo popularne są prezenty niematerialne. I bardzo dobrze! W końcu to, co przeżywamy, nasze doświadczenia to coś, co nas zmienia, kształtuje i czego nikt nam nigdy nie odbierze. W tej kategorii mieści się wiele możliwości, wybór zależy głównie od zasobności portfela i osobowości obdarowywanego. Najlepiej, jeśli dodatkowo dołączymy do prezentu… nasze towarzystwo. W dzisiejszym świecie, kiedy niemal każdemu brakuje czasu, poświęcenie choćby kilku godzin wyłącznie komuś może być najcenniejszym podarkiem. 
Przykładowe prezenty „niematerialne”: 

 • bilety do kina, na koncert, na mecz, do aquaparku 
 • park trampolin 
 • park linowy 
 • escape room 
 • kurs degustacji piwa 
 • wycieczka za miasto 
 • jazda sportowym samochodem/gokartem/quadem 
 • skok na Bungee 
 • wodny Jetpack 
 • warsztaty fotograficzne 
 • nurkowanie 
 • wspinaczka 
 • lekcja kitesurfingu/windserfingu 
 • laserowy paintball 
 • kręgle 
 • zaproszenie na kolację 
 • talon na wykonany przez nas masaż czy ulubioną potrawę   Doceńmy chłopaków wokół nas 

Jak widać, pomysłów na prezenty jest mnóstwo. Zarówno te wykonane przez nas, jak i wybrane w sklepie będą na pewno miłym sposobem na okazanie miłości i przyjaźni. Dodatkowo warto po prostu zadbać o przyjemną atmosferę, spędzić wspólnie ciekawy dzień, powiedzieć kilka sympatycznych słów. Nawet kiedy w portfelu pusto, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby postarać się dla kogoś, tak, żeby miał pewność, że jest dla nas ważny. Dzień Kobiet jest świętem, o którym jest zawsze głośno, chłopaki również zasługują na to, żeby ich docenić. Niech poczują naszą troskę, albo chociaż najzwyklejszą w świecie sympatię. To ważne dla każdego człowieka.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel