Ekologiczne kaszki dla niemowląt

2019-02-18
Ekologiczne kaszki dla niemowląt

Kaszki dla niemowląt niemal automatycznie uznajemy za zdrowy produkt.  Tak oczywiste wydaje się to, że powinny zawierać wyłącznie to, co najlepsze, że niektórzy nawet nie wczytują się w ich skład przed zakupem. To błąd! Jest niezwykle ważne, żeby przynajmniej do ukończenia przez dziecko roku nie dosładzać jego posiłków, tymczasem w wielu kaszkach dla niemowląt znajdziemy cukier, często duże ilości. Ważna jest też oczywiście jakość zboża bazowego. Mały organizm jest bardzo wrażliwy, potrzebuje niewielkich ilości doskonałej jakości posiłków. Dlatego właśnie warto wybierać kaszki ekologiczne sprawdzonych firm. Dla maluchów wszystko co najlepsze. 

Ekologiczne kaszki dla niemowląt

Jaka powinna być kaszka dla niemowląt? Przede wszystkim nie powinna zawierać cukru, sztucznych aromatów czy konserwantów. Nie każdy zdaje sobie sprawę jak ważne jest unikanie dodanego cukru w pierwszych miesiącach, a nawet latach życia. Po pierwsze ze względu na szkody jakie nadmiar cukru wywołuje w młodym organizmie. Nie mniej ważne jest jednak programowanie nawyków żywieniowych. Niemowlęta powinno się przyzwyczajać do spożywania posiłków w naturalnej postaci, czyli bez soli i cukru, ma to wpływ na późniejsze preferencje i decyzje żywieniowe. Kaszki to zazwyczaj pierwszy kontakt dziecka ze zbożami. Maluch próbuje, zjada na początku niewielkie ilości, jednak dla jego organizmu nawet taka mała ilość jest znacząca. Jest ważne, żeby posiłki w pierwszych miesiącach rozszerzania diety były gęste odżywczo, lekkostrawne i przygotowywane z najlepszych możliwych składników. Zboża powinny być pełnoziarniste, ale najlepiej jeśli są również dostosowywane w procesie produkcji do wrażliwego układu pokarmowego maluszków. Z tych wszystkich powodów ekologiczne kaszki dla niemowląt to najlepszy wybór w pierwszych miesiącach życia (i później też).

Czy gotowe kaszki są konieczne?

Oczywiście można w ogóle obejść się bez gotowych kaszek dla niemowląt. Do niedawna takich produktów po prostu nie było, gotowało się dokładnie kaszę i na tej bazie przygotowywało pełnowartościowy posiłek. Mimo wszystko są powody, dla których warto mieć pod ręką taki szybki do przygotowania produkt.
·         czasami okazuje się, że trzeba bardzo szybko przygotować posiłek dla dziecka
·         niemowlęta rozpoczynające dopiero przygodę z rozszerzaniem diety potrafią zjeść na początku dosłownie łyżeczkę potrawy
·         kaszki można używać do zagęszczania pierwszych zupek
·         dzięki specjalnemu procesowi produkcji ekologiczne kaszki dla niemowląt są jednocześnie pełnowartościowe i bardzo lekkostrawne
·         można łatwo zabrać je ze sobą w podróż
·         świeżo upieczeni rodzice mają zwykle mało czasu i bardzo często potrzebują takiego ułatwienia


Wybór ekologicznych kaszek dla niemowląt


Na rynku dostępnych jest na szczęście coraz więcej tego typu produktów. Jest sporo kaszek, które spełniają wymagania najbardziej wymagających, świadomych rodziców.

Wśród firm, na które warto zwrócić uwagę wyróżnić można m.in.:  

Holle

To niemiecki producent organicznej żywności, w którego ofercie znajdziemy m.in. słoiczki ze zbilansowanymi posiłkami dla niemowląt oraz pełnoziarniste kaszki. Zboża, które stanowią ich bazę pochodzą z gospodarstw bio-dynamicznych (oznaczone certyfikatem Dementer), co oznacza, że są najwyższej jakości. Kaszki mają doskonałe składy, a ich wybór jest całkiem spory, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla swojego dziecka. W ofercie są kaszki bezmleczne oraz z mlekiem, bez dodatków smakowych lub z owocami. Warte uwagi są także produkty marki Lebenswert, która to należy do Holle. Nie mają one certyfikatu Demeter, są za to bardziej ekonomiczną alternatywą. Oczywiście również są to produkty organiczne, pełnowartościowe i pozbawione dodatków takich jak cukier, sztuczne barwniki, aromaty czy konserwanty.

Sun Baby

Niemieckie produkty dla niemowląt, które spełniają wszelkie normy zdrowej, organicznej żywności. Pełnoziarniste zboża są jednocześnie przygotowane tak, by być lekkostrawne dla najmłodszych niemowląt od pierwszych dni rozszerzania diety. W ofercie znajdziemy podstawowe kaszki idealne na początek (i oczywiście nie tylko) takie jak kaszka owsiana, ryżowa, jaglana czy orkiszowa.

Helpa

To polska firma stworzona przez dwie mamy – lekarkę i dietetyczkę. Ogromnym plusem jest wykorzystanie do produkcji wielu odmian zbóż, w tym również tych mniej popularnych i dawnych (szczególnie rzadko stosowanych w diecie niemowląt). A przecież wiadomo, że im bardziej zróżnicowana dieta, tym lepiej. Wśród wykorzystywanych składników znajdziemy m.in. grykę, jęczmień, amarantus, komosę ryżową, proso, żyto, orkisz, płaskurkę czy samopszę. Surowce wykorzystane przy produkcji są najwyższej jakości, pochodzą z małych, ekologicznych gospodarstw. Kaszki Helpa nie są produktem błyskawicznym, ponieważ ich twórczyniom zależało na zachowaniu jak największej ilości składników odżywczych, wymagają natomiast jedynie 2-3 minut gotowania, co czyni z nich produkt zarazem wygodny i pełnowartościowy. Dużym plusem kaszek  Helpa są piękne opakowania, które są bardzo atrakcyjne dla dzieci. Wspieranie takiej małej, lokalnej firmy, która dba o każdy szczegół i naprawdę wie, co robi, jest czystą przyjemnością.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel