Filiżanka pełna zdrowia, czyli herbaty ekologiczne

2020-01-24
Filiżanka pełna zdrowia, czyli herbaty ekologiczne

Herbaty ekologiczne, czyli jakie?

Nazwa herbata jest różnie rozumiana – niektórzy nazywają tak wyłącznie napar przyrządzany z rośliny Camellia, czyli różne odmiany herbaty zielonej, czarnej, białej itd., inni rozszerzają definicję o wszelkie napary z ziół, przypraw i suszonych owoców. Nas będzie interesowało to drugie znaczenie – mieszanki różnego rodzaju, ale dodatkowo oznaczone certyfikatem BIO. Żeby herbata mogła być nazwana ekologiczną, musi posiadać odpowiedni certyfikat i charakterystyczny znaczek zielonego listka na opakowaniu. W przeciwnym razie, nawet kiedy skład jest bardzo dobry, mamy do czynienia po prostu z produktem naturalnym. Dlaczego to takie ważne? Wszystkie zioła i inne składniki roślinne mogą kumulować w sobie różne substancje chemiczne, szczególnie pestycydy, które po zaparzeniu przechodzą do naparu. Często bardzo trudno jest zweryfikować ich jakość i pochodzenie. Certyfikat daje gwarancję, że produkt był sprawdzany na każdym etapie produkcji. Jeśli zależy nam na działaniu prozdrowotnym danej mieszanki, powinniśmy zwracać na to szczególną uwagę.

Czy warto pić herbaty ekologiczne?

Wiemy już, że dobrze jest wybierać herbaty oznaczone certyfikatem, ale czy w ogóle warto pić mieszanki ziołowe i owocowe? Odpowiednio dobrane do potrzeb napary są bardzo wskazane, można pić je przez cały rok, nie tylko w okresie jesienno-zimowym, chociaż rzeczywiście wtedy są wyjątkowo przydatne. Dzięki herbatkom ekologicznym możemy poprawić sobie samopoczucie, rozgrzać się, zrelaksować i jednocześnie dostarczyć wielu cennych składników pochodzących z roślin leczniczych. Niektóre mieszanki są opracowane specjalnie pod kątem indywidualnych potrzeb – dla kobiet, mężczyzn, dzieci lub osób starszych. W ofercie niektórych firm są także herbatki wspomagające przy konkretnych problemach zdrowotnych, przeznaczone dla ludzi zmagających się z różnymi dolegliwościami np. chorym żołądkiem, wątrobą, nerkami, gardłem lub skórą.

Naturalnie bezkofeinowe napary

Bardzo dobrym pomysłem jest próba ograniczenia picia kawy i popularnej czarnej herbaty. Chociaż mają one także pewne działanie prozdrowotne, w nadmiarze nie są wskazane, choćby ze względu na obecność kofeiny, która może przyczyniać się do wypłukiwania soli mineralnych z organizmu, a także znacząco ogranicza przyswajanie np. żelaza (dlatego nie powinno pić się kawy i czarnej herbaty w czasie posiłków). Często sprawia również, że jesteśmy nadmiernie pobudzeni, a później następuje z kolei gwałtowny spadek energii. Naturalnie bezkofeinowe herbaty ekologiczne można pić bez obaw przez cały dzień, mając pewność, że nieustannie będą pozytywnie wpływały na nasz nastrój. Jeśli natomiast ktoś nie wyobraża sobie życia bez filiżanki czarnej lub zielonej herbaty, firmy takie jak Pukka i Yogi Tea oferują również kilka ekologicznych mieszanek doskonałej jakości, opartych na tych składnikach.

Herbaty BIO – jakie wybrać?

Pukka

Ajurwedyjskie mieszanki, które wspierają ciało i umysł. Ich twórcy potrafią perfekcyjnie dobrać najlepszej jakości ekologiczne składniki i połączyć je w zaskakujący sposób. Efektem ich starań są herbatki, które dostarczają niezwykłych wrażeń smakowych i mają działanie prozdrowotne. Niektóre z nich wyciszają, inne pobudzają, a każda z nich pomaga złapać chwilę oddechu i cieszyć chwilą. To część filozofii Pukka – czynić człowieka bardziej świadomym i szczęśliwszym. Herbaty Pukka dostępne są w wygodnych saszetkach.

Yogi Tea

Herbatki korzenne i ziołowe, które również oparte są na Ajurwedzie, czerpią także inspirację z różnych stron świata. Ich bazą są ekologiczne składniki o działaniu prozdrowotnym dobrane w taki sposób, żeby jak najdoskonalej wspomagać ciało i umysł. Herbaty Yogi Tea pomogą się rozgrzać, oczyścić lub pobudzić, możemy z nimi dobrze zacząć dzień i spokojnie go zakończyć. Filiżanka pysznego naparu pomoże odzyskać równowagę, uśmiechnąć się i pozytywnie nastawić do rzeczywistości. Herbaty występują w saszetkach lub jako susz przeznaczony do gotowania.

Dary Natury

Dary Natury to polska firma, która nieustannie zaskakuje. Jeśli chodzi o herbaty BIO - ziołowe i owocowe, jest niekwestionowanym liderem na naszym rynku. W ofercie dostępne są mieszanki pomocne przy przeróżnych dolegliwościach, ale także herbatki, które działają profilaktycznie – naturalnie bogate w cenne substancje prozdrowotne i witaminy. W ich składzie znajdziemy rośliny, które od wieków znane są wśród zielarzy – liście, nasiona, korzenie, korę lub suszone owoce, dobrane w taki sposób, by przynieść jak najwięcej korzyści każdemu, kto po nie sięgnie.
pixel