Wielorazowe kubki z włókna bambusowego, które pokochasz

2019-02-04
Wielorazowe kubki z włókna bambusowego, które pokochasz

Dawno już minęły czasy, kiedy byliśmy zachwyceni wygodnymi, lekkimi, praktycznymi jednorazowymi przedmiotami takimi jak kubki, sztućce czy słomki. Nie minęło wiele lat od ich wprowadzenia, gdy uświadomiliśmy sobie jak wysokie koszta ponosimy w związku z ich używaniem. Zarówno jeśli chodzi o środowisko naturalne, jak i nasze zdrowie. Wkrótce czekają nas zmiany systemowe, jednak najważniejsze są nasze codzienne wybory i przyzwyczajenia, które warto zmienić najszybciej, jak to możliwe, najlepiej od razu. Jednym z produktów, z których warto zrezygnować są jednorazowe kubki, które można z powodzeniem zastąpić swoim własnym kubkiem bambusowym. Wbrew pozorom to nie jest trudne.

Kubki jednorazowe? Nie, dziękuję 

Kubki jednorazowe do gorących napojów mogą być wykonane z plastiku, papieru lub styropianu. Jest kilka poważnych problemów związanych z tymi wszechobecnymi przedmiotami. Po pierwsze zużywamy ich bardzo dużo. Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do picia kawy „na wynos”, potrafimy zużywać ich nawet kilka dziennie w każdy dzień roboczy. Ponadto, ponieważ często taki napój pijemy w biegu, wyrzucamy kubek do pierwszego lepszego śmietnika, nie myśląc o jakiejkolwiek segregacji. Tworzywo sztuczne rozkłada się kilkaset lat. Przy czym nie wiemy gdzie tak naprawdę wyląduje ostatecznie nasz kubek. Gdybyśmy prześledzili jego późniejszą drogę mogłaby nas bardzo zaskoczyć… Słyszeliście o Wielkiej Pacyficznej Plamie Śmieci?  Wbrew pozorom kubki papierowe wcale nie są zdrowsze, ani nie podlegają łatwiejszemu recyklingowi. Dzieje się tak, ponieważ żeby mogły być używane do napojów, i to zarówno zimnych, jak i gorących, muszą być powleczone warstwą wykonaną z tworzyw sztucznych. Z tego powodu nie można ich wrzucić do pojemnika na papier. Podobnie jak plastikowe, mają też wpływ na nasze zdrowie, wydzielając szkodliwe substancje.

Zero Waste

Zero Waste to trend, który bardzo cieszy. Jest jednym z promyków nadziei, kiedy myślimy o przyszłości naszej planety. Chodzi oczywiście o maksymalne ograniczenie produkowanych odpadów m.in. dzięki unikaniu jednorazowych przedmiotów i niepotrzebnych opakowań. Chyba nikt rozsądny nie ma wątpliwości, że mamy poważny problem z globalnym ociepleniem, zanieczyszczeniem gleby, wody i powietrza, a do tego z tonami śmieci, na które nikt w gruncie rzeczy nie ma pomysłu. W ostatnim czasie wyjątkowo dużo mówi się na ten temat, ponieważ okazało się, że wszystkie te procesy postępują jeszcze szybciej, niż przypuszczaliśmy.  Wydaje się, że poczuliśmy nóż na gardle, co poskutkowało planowanym zakazem używania przedmiotów jednorazowego użytku takich jak plastikowe sztućce, słomki, talerze, patyczki czy właśnie kubki. Zakaz miałby obowiązywać od 2021 roku i daje dużą nadzieję poprawy obecnej sytuacji. Zakaz zakazem, jednak najważniejsze są nasze codzienne decyzje, które podejmujemy w każdej  chwil i przyzwyczajenia, nad którymi musimy pracować. To jest największa siła.

Alternatywa dla jednorazowego kubeczka

Część osób może wysuwać argument, że są zmuszeni do picia kawy „na wynos”. Nie są w stanie inaczej się zorganizować albo na przykład zwyczajnie lubią takie napoje. Rozwiązaniem może okazać się własny kubek wielorazowy, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Być może niedługo normą będzie przynoszenie go do kawiarni, kiedy planujemy kupić kawę i ruszyć z nią w dalszą drogę? Póki co zwolennicy Zero Waste przecierają szlaki, spotykając się przy tym z różnymi reakcjami. Jednak warto zaznaczyć – wszystko to zmienia się w zadziwiającym tempie. Na szczęście już niedługo prawdopodobnie nie będzie nikogo dziwić to, że ktoś przychodzi do sklepu z własnym opakowaniem lub właśnie kubkiem.  Jaki powinien być kubek wielorazowy? Lekki, praktyczny, wygodny i… ładny oczywiście. Dzięki temu będziemy korzystać z niego z przyjemnością i będziemy o nim zawsze pamiętać. Wszystkie te warunki spełniają kubki z włókna bambusowego.

Kubek z włókna bambusowego Ecoffee Cup

Kubki Ecoffee Cup są wykonane z biodegradowalnego włókna bambusowego z dodatkiem naturalnej skrobi kukurydzianej. Co ważne, nie zmieniają smaku pitej z nich kawy czy herbaty, można więc cieszyć się do woli ulubionym napojem bez dziwnego posmaku plastiku czy substancji powlekających jednorazowe kubeczki. Wszystkie jego części mogą być myte w zmywarce, co znacznie oszczędza czas, którego każdemu z nas tak brakuje. Jest to również ważne z tego względu, że po przestawieniu się na wielorazowy produkt nie mamy wrażenia, że dokładamy sobie z tego tytułu pracy i problemów. Po prostu wrzucamy kubek do zmywarki i wyciągamy gotowy do wykonywania swojego zadania. Kubki bambusowe Ecoffee Cup mają różne pojemności, które można dobrać do preferencji,  są przy tym bardzo lekkie, te o pojemności 400ml ważą jedynie 135g. Korzysta się z nich bardzo wygodnie, dzięki temu, że mają zamykaną pokrywkę. Jest jeszcze jedna ważna rzecz – mają wprost bajeczny wygląd! Każdy znajdzie idealny dla siebie, taki, który najlepiej będzie wyrażał jego osobowość. Przeróżne kolory i wzory, które cieszą oko, mogą skutecznie poprawić nastrój w nawet najbardziej ponuro zaczynający się dzień. Producent pomyślał o każdym detalu. Wszystko to dlatego, żebyśmy nie mieli wymówek – wielorazowe kubki naprawdę mogą być bardzo wygodne.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel