Dla Duszy

Naturalne sposoby na stres

Naturalne sposoby na stres
Coraz trudniej jest Ci poradzić sobie z codziennym napięciem i przemęczeniem? Poznaj naturalne sposoby na stres, które skutecznie poprawią Twój nastrój.
Przeczytaj więcej

Dzień Chłopaka tradycyjnie i oryginalnie - pomysły na prezenty

Dzień Chłopaka tradycyjnie i oryginalnie - pomysły na prezenty
Dzień Chłopaka to młode święto, nie ma długiej tradycji, ale przez sporą grupę osób jest przyjmowane bardzo entuzjastycznie. Być może z tej prostej przyczyny, że wcześniej brakowało okazji, żeby docenić młodych mężczyzn. Jest wiele sposobów na to jak można uczcić ten miły dzień. Jeśli brakuje Wam pomysłów - zapraszamy do lektury!
Przeczytaj więcej

Zadbać o siebie – co to znaczy i jak to zrobić?

Wydaje się, że współczesny zachodni świat jest zwrócony ku potrzebom jednostki, że każdy myśli tylko o sobie i dba tylko o siebie. Niektórzy mówią, że to czas egoizmu. Tymczasem wciąż mało kto jest naprawdę szczęśliwy. Chociaż mamy wolność, nie czujemy się wolni. Mamy urządzenia oszczędzające nam masę czasu, a jednak brakuje go nam na najważniejsze rzeczy. A może, mimo wszystko, wciąż nie umiemy właściwie zadbać o siebie? I co to znaczy „właściwie”?


Przeczytaj więcej

Co piją Polacy, czego nie piją, a co… mogliby pić?

 

Wydawać by się mogło, że nie ma bardziej oczywistego wyboru żeby zaspokoić pragnienie niż woda. Tymczasem prawda jest taka że nie jesteśmy nauczeni jej pić. Z badań wynika, że spora grupa Polaków nie pije jej wcale, a tylko niewielki procent przyjmuje jej odpowiednią ilość. Co piją Polacy? Po co jeszcze, poza wodą, warto sięgać na co dzień, żeby polepszyć swoje zdrowie i samopoczucie? Jakie napoje można podawać dzieciom?


Przeczytaj więcej

Hygge, czyli odnajdywanie szczęścia w drobnostkach

Wszyscy chcą być szczęśliwi – banał. Jednak dróg do szczęścia jest wiele, a właściwie można powiedzieć inaczej: to ta droga jest szczęściem. Małe słówko – hygge, a raczej to co się za nim kryje, podbija serca coraz większej liczby osób. Trudno całkowicie oddać jego znaczenie, ale jedno jest pewne, jeśli zagości w naszym życiu, będziemy w stanie uczynić je pełniejszym, lepszym, radośniejszym.


Przeczytaj więcej

Minimalizm drogą do harmonii

 

Jeszcze stosunkowo niedawno przedmioty były wyjątkowe, wykonywane ręcznie, ubrania szyte na miarę, jeśli coś się zepsuło, było naprawiane z wielką troskliwością. A później nastąpiła rewolucja przemysłowa, coraz więcej rzeczy zaczęło powstawać masowo, następnie w sklepach zaczęły pojawiać się ubrania w konkretnych rozmiarach, w których większość przeciętnych osób się zmieści, przynajmniej „mniej więcej”, meble dla przeciętych ludzi już nie były małymi dziełami sztuki, tylko zwykłymi masowo tworzonymi przedmiotami. Jeszcze później sytuacja zaczęła się pogarszać, zachodni rynek zaczęły zalewać rzeczy podłej jakości, wykonywane (najczęściej w haniebnych warunkach) w biedniejszych krajach, ze słabych materiałów i wszystkie wyglądające tak samo, byle jak. Ludzie się tym zachłysnęli, za niewielkie pieniądze można było kupić dużo wszystkiego. Zamiast jednej porządnej koszuli - pięć tańszych. W naszym kraju sytuacja była jeszcze na tyle specyficzna, że uderzyła nam do głowy sklepowa obfitość w wyniku poprzedniego wieloletniego niedostatku.

 


Przeczytaj więcej
    pixel