Blog

Wegańskie alternatywy jogurtów i deserów

Wegańskie alternatywy jogurtów i deserów

Osoby planujące zmienić swoją dietę na wegańską często zastanawiają się jak bardzo utrudni im życie taki wybór. Jeszcze kilka lat temu rzeczywiście mogło to być wyzwanie, dziś jednak producenci prześcigają się w wymyślaniu wciąż nowych wegańskich alternatyw. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy się wahają, ale też dla naszej planety. Coraz głośniej mówi się bowiem o ograniczaniu produkcji mięsa i nabiału w kontekście ochrony środowiska. Jest też przecież duża grupa osób z różnymi nietolerancjami. Oni również mogą odetchnąć. Tak, wybór bezmlecznych jogurtów i deserów jest ogromny. Czasy, kiedy było inaczej dawno temu minęły.  

 

Przeczytaj więcej

Naturalnie piękna cera dojrzała

Naturalnie piękna cera dojrzała

Cera dojrzała to prawdziwe wyzwanie. Warto się z nim jednak zmierzyć, dzięki temu mamy szansę na dobre samopoczucie. To bardzo ważne, żeby czuć się świetnie w swojej skórze, dosłownie i w przenośni. Kosmetyków przeznaczonych do cery dojrzałej na rynku nie brakuje, jednak warto pochylić się nad tymi naturalnymi, ekologicznymi. Nasza skóra zasługuje przecież na wszystko, co najlepsze.  

 

Przeczytaj więcej

Kasze - niezbędny składnik zimowego menu

Kasze - niezbędny składnik zimowego menu
Rozgrzewające kasze to jeden z podstawowych elementów zdrowej, jesienno-zimowej diety. Dostarczają węglowodanów złożonych, błonnika, składników mineralnych oraz witamin. Włączenie ich do menu jest w gruncie rzeczy bardzo proste – jest ich tak wiele, że tę różnorodność można wykorzystać używając ich niemal w każdym posiłku, który przyjdzie nam do głowy. Śniadania, obiady, a nawet słodkie desery, wszędzie tam może pojawić się kasza. Jak oswoić kaszę, jeśli do tej pory kojarzyła nam się źle lub po prostu nie wiemy jak się z nią zaprzyjaźnić?
Przeczytaj więcej
    pixel