Blog

Skąd wzięły się potrawy wigilijne i dlaczego musimy spróbować ich wszystkich?

Skąd wzięły się potrawy wigilijne i dlaczego musimy spróbować ich wszystkich?
Święta Bożego Narodzenia to magiczny okres. Mimo iż czasy się zmieniają,  wciąż najczęściej spędzamy go z rodziną przy tradycyjnych wigilijnych potrawach. Nawet jeśli są wegańskie, bezglutenowe czy "fit", wciąż przyciągają nas smaki, które pamiętamy z dzieciństwa. Domowe pierogi, barszcz, uszka czy kutia. Każda rodzina ma swoje tradycje i przede wszystkim ulubione dania. A czy wiecie dlaczego takie, a nie inne potrawy znajdują się na uroczystym, późnogrudniowym stole?
Przeczytaj więcej

Zdrowe Święta Bożego Narodzenia? To możliwe

Zdrowe Święta Bożego Narodzenia? To możliwe
Święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób czas odpuszczania diet i nie przejmowania się tym czy jemy zdrowo, czy nie. W końcu to Święta! Niektórym nawet kojarzą się one niemal wyłącznie z przejedzeniem. Inni mają dylemat – jeść zdrowo, czy zupełnie się tym nie przejmować. Mamy dobrą wiadomość, przy odrobinie zdrowego rozsądku i odpowiednim doborze menu wcale nie musimy sobie szkodzić, jednocześnie nie rezygnując z pyszności. Co więcej, wiele z tradycyjnych bożonarodzeniowych potraw bardzo sprzyja naszemu zdrowiu. Jak zadbać o siebie i swoich bliskich w tym świątecznym czasie?
Przeczytaj więcej

Przyprawy korzenne - moc smaku i aromatu

Przyprawy korzenne - moc smaku i aromatu
Przyprawy korzenne kojarzą się z zimnymi miesiącami roku, a szczególnie ze Świętami. Czasami wystarczy unoszący się w domu „piernikowy” zapach, żeby domownikom poprawił się nastrój. Przyprawy korzenne to nie tylko doskonały sposób na poprawienie smaku ciast i napojów, wpływają na nasze zdrowie, pracę mózgu, pomagają się rozgrzać, kiedy na dworze panuje mróz, działają też antybakteryjnie. Dlatego warto poznać lepiej ich właściwości i używać ich przez cały okres jesienno-zimowy.
Przeczytaj więcej

Czekolada - kuszący przysmak dobry na wszystko

Czekolada - kuszący przysmak dobry na wszystko

Być może nie każdy lubi czekoladę, jednak wydaje się, że liczba osób, które darzą ją ciepłymi uczuciami jest naprawdę ogromna. Właściwie z każdej strony dochodzą do nas głosy mówiące o tym jak niezwykły to produkt spożywczy. Nie jest tajemnicą, że czekolada ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie - poprawia humor i dodaje energii. Ma również nieporównywalny z niczym smak, a wszystko to sprawia, że doprawdy trudno jej nie kochać. Czym tak naprawdę jest czekolada? Jaka jest najlepsza i jaki ma wpływ na nasze zdrowie? To rzeczy, których każdy czekoladomaniak powinien się dowiedzieć.


Przeczytaj więcej
    pixel