Blog

Dlaczego warto sięgać po zioła na sen i uspokojenie?

Dlaczego warto sięgać po zioła na sen i uspokojenie?

Dobrej jakości sen i codzienny relaks są niezwykle ważne. Żyjemy w trudnych czasach, w których wielu z nas nie radzi sobie z narastającym wewnętrznym napięciem. Szybkie tempo życia, niepokój o jutro, brak poczucia bezpieczeństwa – to coraz częściej codzienność, z którą nie jest łatwo się mierzyć. Choć w licznych przypadkach oczywiście nic nie zastąpi fachowej pomocy specjalisty, są sposoby na to, by lepiej radzić sobie ze stresem, a jednym z nich są regularnie przyjmowane zioła na sen o właściwościach wyciszających.


Przeczytaj więcej

Zdrowe słodycze na Dzień Babci i Dziadka

Zdrowe słodycze na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was bardzo łatwy przepis na zdrowy odpowiednik czekoladek, które możecie kupić w każdym sklepie. Zadbajmy o naszych najstarszych bliskich również w sferze słodyczy!


Przeczytaj więcej

Poznaj skarb Inków - amarantus

Poznaj skarb Inków - amarantus

Amarantus, czyli szarłat obejmuje wiele gatunków roślin, z których tylko niektóre są jadalne. Znany u nas szarłat wyniosły, czyli Amaranthus cruentus pochodzi z Ameryki. Był ważną rośliną dla Azteków i Inków, znano go już 4000 lat p.n.e. i uprawiano na szeroką skalę, z wielkim szacunkiem podchodząc do jego nasion. Nazywa się go czasami skarbem Inków lub złotem Inków, podobno podawany był wojownikom jako źródło siły i waleczności. Odmianę tę wyróżniają charakterystyczne kwiaty o przepięknej barwie – ciemnoczerwonej, przechodzącej w fiolet, to od nich wzięła się nazwa koloru amarantowego.


Przeczytaj więcej

Stewia – idealny naturalny słodzik?

Stewia – idealny naturalny słodzik?

Stewia, inaczej skupnia, należy do rodziny astrowatych i występowała oryginalnie w Ameryce Południowej i Środkowej. Niepozorne zielone listki kryją w sobie niezwykłą słodycz, uzyskuje się z nich glikozydy stewiolowe, które wykorzystuje się jako środek słodzący do potraw i napojów. Te naturalne substancje przejawiają zaskakujące właściwości, okazuje się, że wpływają nie tylko na smak, ale mogą mieć także pozytywne działanie na zdrowie. Czy stewia jest zdrowa i rzeczywiście ma wyłącznie zalety? Warto przyjrzeć jej się z bliska i przekonać czy jest to słodzik dla każdego.


Przeczytaj więcej
    pixel