Zdrowe słodycze na Dzień Babci i Dziadka

2021-01-20
Zdrowe słodycze na Dzień Babci i Dziadka

Zdrowe słodycze na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was bardzo łatwy przepis na zdrowy odpowiednik czekoladek-pralinek, które możecie kupić w każdym sklepie. Zadbajmy o naszych najstarszych bliskich również w sferze słodyczy! Zwróćmy uwagę na ilość spożywanego przez nich cukru i konserwantów, które ukryte są na każdym kroku i na większości sklepowych półek. Połączenie gorzkiej czekolady, owoców liofilizowanych i kaszy gryczanej wywoła uśmiech na ich twarzach!

Dlaczego takie połączenie składników? Czekolada - poprawia nastrój i zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca, reguluje ciśnienie, powoduje spadek "złego" cholesterolu we krwi. Niepalona kasza gryczana - wspomaga układ nerwowy oraz odporność, a uprażona na oleju roślinnym jest zaskakująco pysznym i chrupiącym dodatkiem - spróbujcie koniecznie! Maliny liofilizowane - nie zawierają konserwantów, a dzięki liofilizacji zachowują naturalnie występujące składniki, takie jak: magnez, wapń czy żelazo - tak niezbędne dla naszych seniorów.

 

Pralinki z prażoną kaszą gryczaną i owocami liofilizowanymi

Gotowe pralinki ze składników ekologicznych

Potrzebne składniki

Produkty potrzebne do przepisu na praliny - maliny liofilizowane, kasza gryczana i gorzka czekolada

Pyszne pralinki w 3 prostych krokach

  • Krok pierwszy - roztapiamy czekoladę.
  • Krok drugi - kaszę gryczaną wysypujemy na drobne metalowe sitko i prażymy przez około 20 sekund na oleju roślinnym.


Prażenie kaszy gryczanej na patelni z olejem roślinnym

  • Krok trzeci - do foremek do robienia kostek lodu wylewamy roztopioną czekoladę, układamy owoce liofilizowane i posypujemy uprażoną kaszą. Chłodzimy w lodówce około dwóch godzin.
Gotowe pralinki w kompozycji z gorzką czekoladą i malinami liofilizowanymi
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
pixel